Дві категорії українців зможуть отримати по 100 тисяч гривень від держави: як подати заявку

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні відновили програму "Рука допомоги", в рамках якої громадяни можуть отримати виплати у розмірі 100 тисяч гривень. Ця одноразова допомога призначена для малозабезпечених осіб на відкриття або розвиток ними власної справи. Однак є деякі нюанси в отриманні цього фінансового гранту.

Дві категорії українців зможуть отримати по 100 тисяч гривень від держави: як подати заявку - today.ua

У Мінсоцполітики розповіли, як отримати допомогу. Так, гранти на розвиток власного бізнесу надаються непрацюючим працездатним особам у складі членів малозабезпеченої сім'ї. На отриману суму можна купити обладнання та всі необхідні матеріали для розвитку якоїсь справи, яка приносить дохід.

Отриману фінансову допомогу не можна витрачати на власний розсуд. Гроші цільові та їх спрямованість контролюється. Більше того, отриману суму доведеться згодом повернути державі. Отже, це своєрідний кредит.

На яких умовах надається та повертається допомога

Українці можуть отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи. Повернути отриману суму потрібно після закінчення трирічного терміну з дати її отримання або достроково, частинами відповідно до графіка, узгодженого центром зайнятості.

Популярні зараз

Пенсії з 1 березня не підвищать трьом категоріям українців

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

У Міноборони вибухнув скандал: військовим закупили куртки, які не підходять для зими

У ГУР зробили заяву про звернення Придністров'я до Росії: “Кремль зазнав поразки“

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів та ЄСВ. Отже повертати доведеться вже не 100 тисяч гривень, а меншу суму.

Дві категорії українців зможуть отримати по 100 тисяч гривень від держави: як подати заявку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Подавати заявку на грант за програмою "Рука допомоги" потрібно до спеціальної комісії, створеної Центром зайнятості. Якщо вашу кандидатуру схвалять, після цього потрібно створити ФОП та підписати договір про співпрацю із Центром зайнятості.

Раніше повідомлялося, що в Україні збільшаться виплати на дітей з 1 січня 2024 року.