Частину українців звільнили від земельного податку: хто може не платити

Автор: Марченко Любов

В Україні власники земельних ділянок, земельних паїв, а також землекористувачі, які орендують паї, сплачують земельний податок. Його розмір визначає місцева влада, на території якої знаходиться земля. Проте не всі землевласники та землекористувачі мають його сплачувати. Значна частина громадян звільнена від цього податкового зобов'язання.  

Частину українців звільнили від земельного податку: хто може не платити - today.ua

Хто не мусить платити податок на землю, розповіли у Головному управлінні Державної податкової служби України у Львівській області.

Отже, розмір земельного податку, а також необхідність його платити залежать від виду земельної ділянки та її площі. Зокрема, за землю, яку використовують під особисте домогосподарство, не треба платити земельного податку, якщо його площа менша за 2 гектари. Крім того, не оподатковується площа під приватним будинком, якщо вона не перевищує:

  • 0,10 га – у місті;
  • 0,15 га – у селищі;
  • 0,25 га – у селі.

Частину українців звільнили від земельного податку: хто може не платити

Популярні зараз

Українці назвали умови для переговорів із Кремлем

Українських школярів запропонували залишати вчитися на другий рік

В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО

США передадуть додаткове обладнання для українських F-16

Крім того, не треба сплачувати земельний податок за дачну ділянку, площа якої не перевищує 0,10 га. Якщо земля використовується під садівництво, то максимальна площа ділянки землі, за яку не треба платити податок, становить 0,12 га.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того від сплати земельного податку звільняються ще й такі категорії громадян:

  • особи, що мають інвалідність 1 і 2 групи;
  • пенсіонери;
  • особи, які виховують трьох та більше дітей.

Нагадаємо, з 1 січня 2024 в Україні розпочався другий етап земельної реформи. Право на купівлю землі отримали юридичні особи. Водночас і квота на скупку земельних масивів зросла у 100 разів і зараз становить 10 тисяч гектарів.

Головне