В Україні власники земельних ділянок, земельних паїв, а також землекористувачі, які орендують паї, сплачують земельний податок. Його розмір визначає місцева влада, на території якої знаходиться земля. Проте не всі землевласники та землекористувачі мають його сплачувати. Значна частина громадян звільнена від цього податкового зобов'язання.
Хто не мусить платити податок на землю, розповіли у Головному управлінні Державної податкової служби України у Львівській області.
Отже, розмір земельного податку, а також необхідність його платити залежать від виду земельної ділянки та її площі. Зокрема, за землю, яку використовують під особисте домогосподарство, не треба платити земельного податку, якщо його площа менша за 2 гектари. Крім того, не оподатковується площа під приватним будинком, якщо вона не перевищує:
- 0,10 га – у місті;
- 0,15 га – у селищі;
- 0,25 га – у селі.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, не треба сплачувати земельний податок за дачну ділянку, площа якої не перевищує 0,10 га. Якщо земля використовується під садівництво, то максимальна площа ділянки землі, за яку не треба платити податок, становить 0,12 га.
Крім того від сплати земельного податку звільняються ще й такі категорії громадян:
- особи, що мають інвалідність 1 і 2 групи;
- пенсіонери;
- особи, які виховують трьох та більше дітей.
Нагадаємо, з 1 січня 2024 в Україні розпочався другий етап земельної реформи. Право на купівлю землі отримали юридичні особи. Водночас і квота на скупку земельних масивів зросла у 100 разів і зараз становить 10 тисяч гектарів.