Банківські картки українців блокують без попередження через один переказ: хто в зоні ризику

Автор: Леся Ловіцька

Банківські рахунки українців блокують через один переказ. Клієнти втрачають доступ до своїх рахунків, не підозрюючи, що стали жертвами шахрайства.

Банківські картки українців блокують без попередження через один переказ: хто в зоні ризику - today.ua

Кіберзлочинці активно відмивають гроші за допомогою криптовалюту. Вони налагодили схему, за допомогою якої купують "крипту" на спеціалізованих майданчиках. Однак оплата проводиться з карток довірливих українців, які просто хотіли заробити.

Кошти крадуть з карток банківських клієнтів і відразу ж за них купують криптовалюту. Гроші потрапляють на карту продавця, він у свою чергу збуває біткоїни та отримує замість них гривні. А потім операція підпадає під фінансовий моніторинг і банк блокує рахунок.

Обдурені інтернет-користувачі скаржаться у соцмережах на те, що їхні карти одразу блокують за шахрайські дії. Однак у банках закликають їх повертати гроші жертвам або ж звертатися до суду. Таких історій сотні, та фінансові установи діють у рамках закону.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Нагадаємо, що офіційно "крипта" в Україні не є платіжним засобом.

У банках проводять перевірки і якщо з'ясується, що жертва схеми справді робила такий переказ на рахунок, його "заморозять". Аферисти знають про це і користуються чужими даними в обхід власників карток, які можуть і не знати, що не просто продають валюту, а є ланкою у ланцюзі шахрайських дій.

Фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк підкреслив, що Україна прагне європейської інтеграції, тому вимоги фінансового моніторингу й надалі посилюватимуться, бо наше суспільство хоче стати частиною демократичного цивілізованого світу.

Банківські картки українців блокують без попередження через один переказ: хто в зоні ризику

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас запевнив, що українцям не вдасться обійти фінансовий моніторинг з боку банків. Тому надсилати та переказувати гроші, особливо великі суми, без документального пояснення операції – сумнівне заняття:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Поради для українців – стежити за фінансовою гігієною... Усі фінансові транзакції моніторяться. Завжди банк може ставити запитання".

Раніше в НБУ зробили заяву про криптовалюту.