Банки масово блокують карти українців через підозрілі перекази

Автор: Леся Ловіцька

Банки масово блокують карти клієнтів через підозрілі перекази, якщо вони не можуть пояснити походження коштів на своїх рахунках. Фінансові установи одержують штрафи за недостатньо якісну перевірку.

Банки масово блокують карти українців через підозрілі перекази - today.ua

Блокування картки можливе з різних причин. Іноді достатньо зробити обмін криптовалюти та отримати гроші з рахунку, який раніше використовувався аферистами. Можуть заблокувати і підозрілі операції, наприклад, переведення великої суми готівки.

Фінансовий аналітик YouControl Роман Корнілюк повідомив, що банки все частіше почали стикатися зі штрафними санкціями. Україна орієнтується на європейську інтеграцію, тому вимоги фінмоніторингу і посилюватимуться, якщо ми хочемо стати частиною цивілізованого демократичного світу.

Голова юридичного департаменту YouControl Надія Чаленко вказала, що картку можуть заблокувати навіть за не оновлену інформацію про себе при арешті виконавчою службою (через невиконане судове рішення, несплачені аліменти, прострочені штрафи тощо), а також якщо клієнт не зможе підтвердити законне походження коштів.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Підозра у банків можуть викликати:

  • операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на понад 30 тис. грн;
  • великі онлайн-покупки, особливо у нічний період;
  • зняття великої суми у незвичному для клієнта регіоні;
  • отримання великої суми на карту та її виведення готівкою;
  • транзакції на суму, що перевищує 400 тис. грн.

За словами Чаленка, найкращий варіант – уникати перелічених вище ситуацій. Інакше потрібно дати розгорнуті відповіді на питання з боку банку. Їхні співробітники можуть поцікавитися джерелом коштів, які перевели на рахунок, а також усіма сторонами, які взяли участь у здійсненні операції.

Банки масово блокують карти українців через підозрілі перекази

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас пояснив, що якщо зазвичай клієнт отримує на рахунок 20 тис. грн, а потім раптово 50 або 100 тис. грн, це викликає питання. Йтиметься про нетипову ситуацію, і доведеться дати пояснення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Поради для українців – стежити за фінансовою гігієною. Усі фінансові транзакції моніторяться. Завжди банк може ставити питання. І блокування рахунку до вивчення природи цих коштів – дозволене нормальне явище", - цитує аналітика "Обозреватель".

Раніше повідомлялося, що Приватбанк змінив правила обміну пошкодженої валюти: потрібно платити 10% від суми.